ВЕРБСЬКА
сільська рада Дубенського району Рівненської області

Рішення сільської ради
727 Про затвердження Програми попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Вербської сільської ради на 2022 рік

 

УКРАЇНА 

ВЕРБСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ДУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ХХ сесія VIIІ скликання

Р І Ш Е Н Н Я 

 

04 лютого 2022 року                                                                          № 727

 

Про затвердження Програми

попередження, ліквідації надзвичайних

ситуацій техногенного та природного характеру

Вербської сільської ради на 2022 рік

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року № 308 "Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків", керуючись статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування України " Вербська сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Вербської сільської ради на 2022 рік, що додається. 

2.  Фінансування Програми проводити за рахунок коштів, передбачених в бюджеті сільської ради  на 2022 рік.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (Аркадій СЕМЕНЮК).

 

 

 

Сільський голова                                                Каміла КОТВІНСЬКА

 

 

                             

Затверджено

рішенням сільської ради

від  04 лютого  2022 року № 727

 

Програма
попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Вербської сільської ради на 2022 рік

1. Мета Програми

Метою програми є попередження, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в Вербській сільській раді  на 2022 рік є послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі - надзвичайні ситуації), підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від їх наслідків. Кожен громадянин має право на захист свого життя і здоров'я від наслідків аварій, катастроф, пожеж, стихійного лиха та на вимогу гарантій забезпечення реалізації цього права від Кабінету Міністрів України, міністерств, державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, керівництва підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності і підпорядкування.

2. Шляхи та способи розв'язання проблеми

Оптимальним варіантом розв'язання проблеми запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та захисту населення і територій у разі їх виникнення є реалізація державної політики у сфері запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та захисту населення і територій у разі їх виникнення з використанням ресурсів не заборонених законом.

3. Заходи і завдання Програми

Програма передбачає здійснення першочергових заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій за такими напрямами:

  1. Оповіщення населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій та постійне інформування його про наявну обстановку.
  2. Захист населення від наслідків аварій, катастроф, пожеж, несприятливих гідрометеорологічних явищ, проведення рятувальних та інших необхідних робіт щодо ліквідації надзвичайних ситуацій.
  3. Організація життєзабезпечення постраждалого населення під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
  4. Інші завдання, передбачені відповідними Указами Президента України та законодавчими документами, а саме:

-        інженерний захист територій від надзвичайних ситуацій;

-        запобігання виникненню та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій на об'єктах і територіях, що характеризуються незадовільним техногенним та екологічним станом;

-        очищення територій від вибухонебезпечних предметів;

-        реабілітація територій, забруднених внаслідок військової діяльності;

-        матеріально-технічне переоснащення органів управління та сил цивільного захисту;

-        підвищення ефективності оперативного та комплексного реагування на надзвичайні ситуації.

  1. Для розв'язання проблем захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій передбачається проведення комплексу робіт щодо:

-        протизсувного захисту територій;

-        берегоукріплення водних об'єктів;

-        проти карстового захисту територій;

  1. Виявлення, оцінка та прогнозування ризику виникнення надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних об'єктах і території Вербської сільської ради, складання планів першочергових запобіжних заходів.
  2. Захист населення і території Вербської сільської ради  в умовах снігових заметів, весняної повені, льодоходу та дощових паводків, протизсувного та проти карстового захисту територій.
  3. Захист лісів, торфовищ та сільськогосподарських угідь від пожеж у весняно-літній період .

4. Виконавці Програми

-         Виконком Вербської сільської ради;

-         підрядні дорожнобудівельні організації;

-         школи;

-         підприємства ;

-         домовласники;

-         основним шляхом і засобом виконання даної Програми є робота Виконкому сільської ради, депутатів сільської ради, а також усвідомлення і допомога всього населення сільської ради при обов’язковому фінансуванні за рахунок коштів місцевого бюджету.

5. Очікувані результати, ефективність Програми

  1. Виконання Програми дасть змогу:

1)  забезпечити належний рівень безпеки населення, захищеності територій, систем життєзабезпечення, об'єктів виробництва і соціально-культурної сфери від надзвичайних ситуацій та аварій;

2)  знизити ризик виникнення надзвичайних ситуацій та мінімізувати їх наслідки;

3)  удосконалити механізм здійснення моніторингу і прогнозування надзвичайних ситуацій;

4)  підвищити ефективність використання коштів, які спрямовуються на здійснення заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій;

  1. Ефективність виконання Програми полягає у створенні оптимальної та результативної єдиної системи цивільного захисту, підвищенні дієвості функціонування аварійно-рятувальних підрозділів, зменшенні кількості постраждалих та загиблих внаслідок надзвичайних ситуацій.

6. Джерела фінансування Програми

Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів сільського бюджету та залишку коштів, що утворився станом на 01.01.2022. 

Заходи, що плануються виконуватись в 2022 році:

 

№ п/п

 

Назва заходу

Термін виконання

 

Відповідальний за виконання

 

Сума виділених коштів (грн.)

1.

Придбання піноутворювача,  паливо-мастильних матеріалів, пожежно – технічного, рятувального обладнання, захисного одягу, костюмів повсякденних робочих, пожежного спорядження, пожежних рукавів, касок

Протягом 2022 року

Сільська рада

10 000

 

Всього

 

 

10 000

                             

                 7.Очікувані результати реалізації Програми

Результатом виконання Програми має стати використання його в разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації  надзвичайних ситуацій та їх наслідків, забезпеченням повноцінного функціонування єдиної державної системи запобігання та реагування на надзвичайні ситуації  техногенного та природного характеру.

 

 

Сільський голова                                                Каміла КОТВІНСЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повний текст