ВЕРБСЬКА
сільська рада Дубенського району Рівненської області

Рішення сільської ради
1081 Про затвердження Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг Вербським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у новій редакції

 

ВЕРБСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ХХХХІ сесія VIIІ скликання

Р І Ш Е Н Н Я 

 

13 жовтня 2023 року                                                                              № 1081

 

Про затвердження Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг Вербським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у новій редакції

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про соціальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» (зі змінами), зважаючи на необхідність забезпечення жителів Вербської ТГ та інших громад Дубенського району соціальними послугами, за погодженням з постійними комісіями сільської ради, Вербська сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг Вербським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в новій редакції, що додається.
  2. Внести зміни до рішення сесії від 23.12.2020 року № 31 «Про утворення Вербського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних рослуг)», а саме у Додаток 3 «Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг Вербським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».
  3. Директору Вербського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Вячеславу ШИБРУКУ подати документи до органу державної реєстрації для реєстрації змін.

4. Контроль за виконанням рішення покласти на головного спеціаліста відділу охорони здоров’я та соціального захисту О. ВИШНЕВСЬКУ-БОНДАРЧУК.

 

Сільський голова                                            Каміла КОТВІНСЬКА


 

Додаток 3

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням сесії

Вербської сільської ради

від 13. 10. 2023 р. № 1081

 

ПОЛОЖЕННЯ

про умови та порядок надання платних соціальних послуг Вербським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок та умови надання платних соціальних послуг Вербський територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – територіальний центр) регулюють відносини з надання платних соціальних послуг, що виникають чи існують в територіальному центрі.

1.2. Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг Вербським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (далі – територіальний центр) розроблено з урахуванням вимог Закону України «Про соціальні послуги», постанов Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 р. № 428 «Порядок регулювання тарифів на соціальні послуги».

1.3. Платні соціальні послуги (далі - послуги) надаються територіальним центром з метою покращення або відтворення життєдіяльності, соціальної адаптації та повернення до повноцінного життя громадян.

Вербський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) при наданні соціальних послуг не має на меті отримання прибутку.

1.3. Положення визначає організаційно-правову форму надання територіальним центром соціальних послуг.

1.4. Положення розроблене з урахуванням Методичних рекомендацій щодо розрахунку тарифів на платні соціальні послуги, що надаються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затверджених наказами Міністерства праці та соціальної політики України та іншими Законодавчими актами України.

2. Порядок надання платних соціальних послуг територіальним центром

2.1. Територіальний центр може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб відповідно до законодавства:

1) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;

2) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.

2.2. Територіальний центр (у межах наявних можливостей) може надавати соціальні послуги в обсягах, визначених державними стандартами соціальних послуг, із встановленням диференційованої плати відповідно до законодавства.

Диференційована плата за надання соціальних послуг установлюється отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткових мінімуми, але не перевищує чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб.

Порядок установлення деференційованої плати за надання соціальних послуг визначається у відповідності до порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 р. № 429  та іншими Законодавчими актами України.

Соціальні послуги понад обсяги, визначені державними стандартами соціальних послуг, надаються за плату.

2.3. Надання платних соціальних послуг територіальним центром здійснюється на підставі письмової заяви отримувача соціальних послуг, або третіх осіб відповідно до законодавства.

4. Надання послуг здійснюється працівниками структурних підрозділів територіального центру відповідно до їх посадових обов’язків.

3. Перелік платних соціальних послуг, які надає територіальний центр

3.1. Соціальні послуги надаються за плату категоріям осіб визначеним у пункті 2.1 розділу 2 цього Положення. Згідно Класифікатора соціальних послуг затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 23.06.2020 р. № 429:

3.1.1. Представництво інтересів;

3.1.2. Підтримане проживання;

3.1.3. Догляд :

- Догляд  вдома:

1. Допомога у веденні домашнього господарства;

2. Ведення домашнього господарства:

а) придбання і доставка продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів;

б)  приготування їжі;

в) косметичне прибирання;

г)  оплата комунальних послуг,

Д)  дрібний ремонт одягу.

3. В організації взаємодії з іншими фахівцями та службами:

 а) виклик лікаря;

б) працівників комунальних служб;

в) транспортних служб.

- Догляд стаціонарний;

- Денний догляд;

3.1.4.  Натуральна допомога:

- перукарські послуги;

- ремонт  взуття;

- прання білизни та одягу;

- прасування білизни та одягу;

- косметичне, вологе , генеральне прибирання житла;

- миття , заклеювання вікон;

- обробіток присадибної ділянки;

- ремонт одягу (дрібний);

- допомога при консервуванні  овочів та фруктів;

- ремонтні роботи;

- надання продуктів харчування, предметів і засобів особистої гігієни, санітарно -гігієнічних засобів та засобів догляду, одягу, взуття та інших предметів першої необхідності;

- пошиття одягу;

- побілка стін вапном;

- чищення пічних димоходів;

- принесення вугілля, дров;

3.1.5. Транспортні послуги

інші соціальні послуги.

3.2. Послуги повинні відповідати опису їх змісту і якості, наведеному в Державному класифікаторі соціальних послуг затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України 23.06.2020 р. № 429.

4. Організація роботи по наданню платних соціальних послуг громадянам, які знаходяться на обслуговуванні у терцентрі

4.1. Роботу по організації платних соціальних послуг очолюють керівники структурних підрозділів територіального центру.

4.2. Оплата за надані платні соціальні послуги проводиться через реєстратор  розрахункових операцій. Отримані коштів  здаються на спеціальний рахунок територіального центру відповідальними особами.

4.3. У разі несвоєчасного внесення плати за отримані платні соціальні послуги  протягом більше місяця, дія договору припиняється.

4.4. Головний бухгалтер територіального центру контролює фінансово-звітну документацію про надання платних соціальних послуг, вживає необхідні заходи щодо недопущення порушень.

5. Порядок встановлення цін на платні соціальні послуги громадянам, які знаходяться на обслуговуванні у територіальному центрі

5.1. Тарифи на платні соціальні послуги встановлюються територіальним центром відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року № 428 «Про затвердження Порядку регулювання тарифів на соціальні послуги», наказів Міністерства праці та соціальної політики України та іншими Законодавчими актами України та затверджуються його засновником Вербською сільською радою.

У разі зміни протягом строку дії тарифу на соціальну послугу обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від надавачів соціальних послуг, зокрема собівартості послуги, адміністративних витрат, засновники надавачів соціальних послуг можуть переглядати тариф на соціальну послугу.

Перерахунок тарифу на соціальну послугу проводиться шляхом корегування (перегляду) лише тих складових тарифу, за якими відбулися цінові зміни.

5.2. Розмір плати за той чи інший вид послуг визначається на підставі її тарифу та включає в себе такий порядок розрахунку:

- проведення аналізу фактичних витрат (прямих та непрямих) територіального центру за базовий рік;

-         визначення переліку соціальних послуг, які надаються або планується надавати територіальним центром за плату;

-         підготовку опису платних соціальних послуг, визначення кількісного та якісного складу виконавців, які безпосередньо беруть участь у їх наданні;

-         визначення та затвердження норми витрат часу, який затрачається для виконання послуги кожним із виконавців. У випадку, якщо такі норми часу для окремого виду соціальної послуги відсутні, їх можна визначати та затверджувати на підставі актів хронометражу (акт хронометражу складається комісією на основі узагальнення витрат часу для виконання такого виду послуги);

-         проведення розрахунку прямих витрат на оплату праці, до яких відносяться витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, обчисленої згідно із законодавчо прийнятими системами оплати праці і визначеними колективним договором у вигляді тарифних ставок (окладів) працівників, зайнятих безпосередньо у наданні таких послуг, тарифні ставки, надбавки, доплати визначаються на підставі існуючих нормативних документів;

-         визначення на підставі відповідних нормативів прямих матеріальних витрат, які безпосередньо використовуються при наданні окремого виду платної соціальної послуги (якщо такі нормативи відсутні або не затверджені, можна застосовувати розрахункові показники з урахуванням фактичних витрат (за цінами, підтвердженими накладними, рахунками-фактурами, прайс-листами тощо), відповідно до змін цінової політики постачальників матеріальних ресурсів дані для розрахунків можуть бути скориговані з урахуванням індексу зміни закупівельної ціни або індексу інфляції;

-         інші прямі витрати включаються на підставі відповідних норм та нормативів матеріальних витрат (за відсутності затверджених норм та нормативів використовуються розрахункові показники, на основі яких можна об’єктивно обґрунтувати їх потребу);

-         знос обладнання, яке використовується при виконанні соціальної послуги, розраховується на основі прямолінійного (рівномірного) методу, виходячи із затвердженої норми зносу та вірогідного терміну його використання;

-         адміністративні витрати включаються до тарифу на платну соціальну послугу в розмірі не більш як 15% витрат на оплату праці, визначених за нормами обслуговування для надання цієї послуги працівником (працівниками);

-         розподіл, загальновиробничих витрат проводиться згідно з «методом взаємодії», який здійснюється в два етапи:

1) розрахунок власних витрат адміністративно-господарських підрозділів (адміністрації закладу, відділу кадрів, бухгалтерії, господарської служби тощо);

2) визначення вартості послуг цих підрозділів відповідно до їх частки у затратах на надання соціальної послуги згідно з вказаними вище критеріями розподілу.

5.2. Розрахунок собівартості соціальної послуги проводиться за формулою:

Собівартість = ПВОП + ПМВ + ЗВВ + ІПВ,

де ПВОП – прямі витрати на оплату праці, ПМВ – прямі матеріальні витрати; ЗВВ – загальновиробничі витрати, ІПВ – інші прямі витрати.

Визначення тарифу (ціни) платної соціальної послуги розраховується за формулою: Тариф (ціна) = Собівартість + Адмінвитрати.

6. Планування та використання доходів від наданняплатних соціальних послуг

6.1. Кошторис видатків територіального центру, які здійснюються за рахунок надходжень, отриманих від надання платних соціальних послуг, складається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ".

6.2. Видатки спеціального фонду кошторису за рахунок власних надходжень плануються територіальним центром у такій послідовності: за встановленими напрямами використання, на погашення заборгованості установи з бюджетних зобов'язань за спеціальним та загальним фондом кошторису та на проведення заходів, пов'язаних з виконанням основних функцій, які не забезпечені (або частково забезпечені) видатками загального фонду.

6.3. Кошти, отримані від надання платних соціальних послуг, використовуються:

- на відшкодування витрат, пов’язаних з наданням соціальних послуг;

- на видатки, пов’язані з виконанням основних функцій територіального центру, що не забезпечені (частково забезпечені) видатками загального фонду.

6.4. Територіальний центр веде статистичний звіт і бухгалтерський облік наданих платних соціальних послуг, складає звітність за цим видом діяльності відповідно до чинного законодавства.

7. Фінансування соціальних платних послуг

7.1. Фінансування послуг здійснюється за рахунок коштів клієнтів, благодійної допомоги (пожертвувань) та інших джерел не заборонених законодавством.

 

 

 

 Сільський голова                                                    Каміла КОТВІНСЬКА


 

 

Повний текст